Nástroje Violin Schönbach 

Společnost Violin Schönbach byla založena v roce 2021 na úspěšných houslařských kořenech rodu Sandnerů, Lupačů a Skálů, kteří šíří toto řemeslo již více jak 100 let v regionu bývalého světoznámého Schönbachu a nynějších Lubů u Chebu.

Začínajícím houslařem této rodinné houslařské dynastie byl začátkem 20. století Josef Sandner, pokračovatelem je jeho zeť Emil Lupač, dalším v pořadí je další zeť Tomáš Skála starší a následuje houslař Tomáš Skála mladší, který stojí za společností Violin Schönbach s.r.o.. Tato tradice je zárukou velmi vysoké kvality těchto instrumentů, dobře srovnatelná s mistrovskými nástroji, ale za rozumnou cenu. Postavení houslí přímo na zakázku a dle požadavků zákazníka je samozřejmostí.

Tato novodobá společnost vyrábí špičkové koncertní hudební nástroje především zaměřené na 4/4 – tzv. celé housle. Jejich předlohou a modelem jsou italští houslaři A. Stradivari a J. Guarneri.

Nástroje jsou postaveny v několika barevných variantách, ručně nalakovány lihovým lakem a v různých možnostech vybavení instrumentu. Použitý materiál je vyzrálý, výhradně používaný žíhaný javor z Bosny a Hercegoviny, smrkové dřevo, které bylo vybráno v rakouských Alpách nebo na Slovensku. Určitě pro zákazníky bude důležitá i záruční doba, která se pohybuje v délce 20 let a vztahuje se na samotný nástroj, nikoli na jeho mechanické poškození.

Tomáš Skála junior Tomáš Skála senior Emil Lupač Josef Sander